ماشین اصلاح و معرفی قطعات ماشین اصلاح مردانه موزر

معرفی قطعات ماشین اصلاح مردانه موزر

ماشین اصلاح به عنوان پرکاربردترین وسیله برای اصلاح سر و صورت آقایان محسوب می گردد. این ماشین ها از گذشته های دور به صورت دستی  تا به امروز به صورت الکترونیکی در داشتن ظاهر مرتب و تمیز برای آقایان نقش مهمی را ایفا نموده اند. ماشین اصلاح موزر یکی از معروف ترین و با کیفیت ترین ماشین های اصلاح می باشد که به معرفی آن می پردازیم.

تاریخچه برند موزر

 

تاریخچه برند موزر

یکی از بزرگترین و قدیمی ترین شرکت های تولید ریش تراش و موزن در دنیا شرکت موزر آلمان می باشد. فناوری پیشرفته و منحصر به فرد تولید تیغه در محصولات شرکت موزر آلمان باعث شده است که این شرکت به عنوان تولید کننده یکی از باکیفیت ترین و محبوب ترین ریش تراش ها و موزن های دنیا شناخته شود. فروش محصولات موزر نیز در کشور ایران دارای قدمت 50 ساله می باشد و محصولات موزر همواره به عنوان محصولات با کیفیت شناخته شده است. ماشین اصلاح موزر در سال 1962 تولید گردید و با اسم یا سری 1400 تولید و به بازار عرضه شد و تا به امروز بیش از 30 میلیون فروش داشته است.

انواع ماشین اصلاح

ماشین های اصلاح به طور کلی به دو دسته ماشین اصلاح سر و ماشن اصلاح صورت تقسیم می شوند.

اندازه ماشین های اصلاح سر از نیم میلی متر شروع می شوند و به همین دلیل است که این ماشین ها برای اصلاح موی سر به کار می روند. پس با ماشین اصلاح سر نباید انتظار یک پوست بدون مو را داشته باشید.

ماشین اصلاح صورت دارای کاربرد متفاوتی با ماشین اصلاح سر می باشد. این دسته از ماشین های اصلاح قادر به کوتاه کردن موی نازک و کوتاه صورت دقیقا از محل خروج آن ها از پوست می باشند. استفاده از ماشین اصلاح صورت برای موی سر نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

ماشین اصلاح صورت خود به دو دسته چرخشی و فویلی تقسیم می شوند که از نظر عملکرد و ساختار با یکدیگر تفاوت دارند.

 

انواع ماشین اصلاح

ریش تراش های چرخشی دارای 3 تیغ هستند اما ریش تراش های فویلی دارای 3 و 4 تیغ هستند. ریش تراش 4 تیغ فویلی، تمیز تر از ریش تراش های 3 تیغ چرخشی ریش صورت را می تراشند. البته این تنها معیار مقایسه این دو نوع ریش تراش نیست. ریش تراش های چرخشی می توانند ریش را در زمان کمتری اصلاح کنند زیرا تیغه های این نوع ریش تراش ها در سطوح برش بیشتر و زوایای متنوع تری به تارهای مو برخورد می نمایند. ریش تراش های چرخشی همچنین نسبت به ریش تراش های فویلی بهتر می توانند از پس ریش های بلند بربیایند و با شکل و پستی و بلندی های صورت نیز سازگارترند. از طرف دیگر ریش تراش های چرخشی دارای عملکرد مناسبی در ارائه خط ریش یا مدل خاص ریش نیستند و اگر خط ریش یا مدل آن برایتان اهمیت دارد باید به سراغ ریش تراش فویلی بروید.

مدل سومی از ریش تراش وجود دارد که تریمر نام دارد. با این نوع ریش تراش ها می توان موهای صورت خود را اصلاح کرد و موی سر را نیز می توان با آن اصلاح نمود. البته ماشین های اصلاح چند کاره حساسیت بالاتری دارند و ممکن است در برندهای نامعتبر نیاز به تعمیرات زیادی داشته باشند.       

معرفی قطعات ماشین موزر

قاب موزر قدیم بدون لبه

قاب موزر به صورت یک پک سه تیکه می باشد. این پک شامل قاب زیر، قاب رو و کشویی می باشد. قاب زیر بدون حلقه می باشد. طبق نظرات کاربران قاب های دارای حلقه، اصلی می باشند و قاب های بدون حلقه درجه دو هستند. این دو مدل قاب از لحاظ کیفیت شبیه به هم هستند و تنها تفاوتشان در حلقه می باشد. این محصول ساخت چین می باشد.

تیغ موزر جفت

تیغ ماشین اصلاح موزر دارای دو تیغ متحرک و یک تیغ ثابت به همراه دو عدد پیچ اتصال آن ها می باشد. جنس این تیغه ها استیل ضد زنگ می باشد و سطح آن با کروم صیقل داده شده است که این کار باعث شده که علاوه بر بالا بردن کیفیت، سطح این محصول براق و صاف شود. این ویژگی همچنین باعث می شود که حرکت تیغ ها بسیار روان و راحت باشد. این کالا با کیفیت طرح آلمانی می باشد و مشابه با تیغ فابریک است.

 

تیغ موزر جفت

مزایا موزر

با خرید ماشین اصلاح موزر نیاز به رفتن به آرایشگاه ندارید. همچنین می توانید از هزینه های آرایشگاه نیز صرفه جویی کنید و دیگر نیازی به منتظر ماندن در صف آرایشگاه را ندارید.

با داشتن یک ماشین اصلاح موزر می توانید در هر زمانی که بخواهید موهای صورت، شقیقه و دور گردن یا کل موی سر خود را به هر اندازه ای که بخواهید اصلاح نمایید.

از ماشین اصلاح موزر به جز سر و صورت می توان برای بقیه نقاط بدن  نیز استفاده نمود.

ماشین اصلاح موزر بسیار خوش فرم، خوش دست و به راحتی می توان آن را در دست گرفت و می توان تیغه های آن را در حالت های مختلف نگه داشت که دیگر ماشین های اصلاح این ویژگی را ندارند.

 

مزایا موزر

معایب موزر

بعضی افراد بعد از اصلاح زیاد جوش می زنند اما با استفاده از ماشین اصلاح موزر نسبت به تیغ، جوش های کمتری روی پوستشان ظاهر می شود. اگر موارد بهداشتی و شیوه های اصلاح صحیح را رعایت نکنید دچار التهاب موقت پوست خواهید شد که یک امر طبیعی می باشد اما اگر این جوش ها بیشتر از حد معمول شدند دردسر ساز می شوند و باید به پزشک متخصص مراجعه شود زیرا ممکن است نیاز به مصرف داروهای موضعی مانند آنتی بیوتیک موضعی و کرم ها و ژل های مخصوص این کار شود.

از مهمترین مسائل در هنگام اصلاح، رعایت موارد بهداشتی است. در آرایشگاه ها باید حتما تیغ های نو مورد استفاده قرار گیرند. اگر تیغ های مشترک حتی بعد از ضد عفونی کردن برای افراد استفاده شود بسیاری از بیماری های عفونی، ویروسی مانند هپاتیت B و C و ایدز توسط تیغ های مشترک انتقال می یابند. تیغ های یک بار مصرف معمولا استریل می باشند فقط یک بار و فقط برای یک نفر باید مورد استفاده قرار گیرند. انواع کارتریج دار معمولا چند تیغه هستند و هر کارتریج 2 تا 4 مرتبه اصلاح صورت قابل استفاده است. بعد از هر بار اصلاح و شستشو با آب داغ بهتر است این تیغ ها با الکل ضد عفونی شوند و برای مرتبه بعدی استفاده شود تا از التهاب موقت پوست و ایجاد جوش جلوگیری شود.

پشتیبان قائم یدک
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *