چرخ گوشت الکترا و قطعات یدکی آن

قطعات یدکی چرخ گوشت الکترا

 معرفی چرخ گوشت الکترا

یکی از قدیمی ترین دستگاه هایی که توسط الکترا تولید شده است، چرخ گوشت الکترا می باشد. این محصول با بدنه سفید رنگ و قطعات فلزی ظاهری کلاسیک را به نمایش می گذارد. در ساخت قطعات و بدنه از مواد با کیفیت و مرغوب استفاده شده تا محصول علاوه بر ظاهر شیک بتواند کارایی بالایی را ارائه دهد. از جمله این قطعات با کیفیت می توان از موتور قدرتمند آن نام برد که برای چرخ کردن مقدار زیادی گوشت در زمان کم مناسب می باشد. در زیر بدنه این دستگاه پایه های ضد لغزش تعبیه شده است تا حین چرخش موتور، دستگاه دچار لغزش و لرزش نشود. در جلوی دستگاه گلویی قرار دارد و روی آن سینی قرار گرفته است. در داخل لوله مارپیچ مدل EK-500MG قرار دارد و تیغه و شبکه جلوی آن با پیچ محکم نصب شده است. نصب این قطعات به آسانی صورت می گیرد. سیم دستگاه در قسمت پشت قرار دارد که دارای قابلیت جمع شدن در محفظه می باشد. این دستگاه دارای دکمه خاموش/روشن و همچنین دکمه چرخش معکوس می باشد که برای زمانیکه گوشت درون دستگاه به هر علتی گیر کرده است به کار می رود. همچنین از دیگر متعلقات این دستگاه می توان از دسته پلاستیکی نام برد که برای به جلو راندن گوشت در این دستگاه در نظر گرفته شده است.

]

انواع چرخ گوشت الکترا

چرخ گوشت 32 تسمه ای صنعتی الکترا: این یک دستگاه چرخ گوشت صنعتی است که برای چرخ کردن گوشت و پیاز در رستوران ها و آشپزخانه های بزرگ و همچنین قصابی ها به کار می رود که دارای موتور با قدرت 2 اسب بخار 1400 دور می باشد. سینی روی آن از جنس استیل و پنجره و تیغه چرخ گوشت از استیل سالوادور می باشند.

 

چرخ گوشت خانگی الکترا: این چرخ گوشت با موتوری قدرتمند مناسب مصارف خانگی می تواند گوشت مورد نیاز را در زمان بسیار کم چرخ کند. البته موتور این دستگاه نسبت به چرخ گوشت صنعتی دارای قدرت کمتری می باشد.

قطعات چرخ گوشت الکترا

چرخ گوشت الکترا دارای قطعاتی نظیر موارد زیر می باشد:

  • موتور چرخ گوشت
  • سینی
  • شبکه
  • تیغه
  • حلزونی
  • محفظه یا مخزن
  • چرخ دنده
  • طوقه
  • فشاری چرخ گوشت
  • گیربکس

کارکرد قطعات چرخ گوشت

موتور: اصلی ترین قطعه موتور می باشد که در صورت خرابی یا آسیب رسیدن به آن، کل دستگاه مختل شده و نمی توان از آن استفاده نمود. موتور دستگاه با تبدیل نیروی الکتریکی به مکانیکی باعث حرکت حلزونی و تیغه چرخ گوشت می شود.

 

سینی: سینی چرخ گوشت الکترا پلاستیکی است و بر روی لوله T شکل قرار می گیرد که گوشت هایی که هنوز چرخ نشده اند برای دسترسی راحت بر روی این قسمت قرار داده می شوند.

 

شبکه: شبکه بر روی تیغه نصب می شود. این قطعه دارای سوراخ های یکسانی است که برای خارج شدن گوشت چرخ کرده به طور منظم و با قطعات یکسان استفاده می شود.

تیغه: این قطعه از چرخ گوشت بین شبکه و حلزونی قرار داده می شود که دارای لبه های تیز می باشد و به وسیله این لبه های تیز گوشت های رانده شده به جلو را چرخ می کند.

 

حلزونی: حلزونی چرخ گوشت الکترا یا میله هدایت کننده دارای جنس فلزی است و درون گلویی قرار می گیرد. این قطعه برای به جلو راندن گوشت به سمت تیغه می باشد.

 

محفظه: این قطعه از چرخ گوشت الکترا دهانه استوانه ای است که قطعه های گوشت به آن وارد می شوند و در واقع ورودی چرخ گوشت می باشد. برای امنیت دست ها، گوشت ها باید به وسیله گوشت کوب به این قسمت وارد شوند.

 

چرخ دنده: چرخ دنده ها درون گیربکس قرار دارند و وطیفه انتقال نیروی مکانیکی به حلزونی را بر عهده دارند.

 

طوقه: این قطعه از جنس فلز است و وظیفه فیکس کردن جای حلزونی، تیغه وشبکه را بر عهده دارد.

 

فشاری: این قطعه از چرخ گوشت الکترا از جنس پلاستیک می باشد و برای فشار دادن و به جلو راندن گوشت ها به ورودی چرخ گوشت می باشد.

 

گیربکس چرخ گوشت الکترا: این قطعه محل قرار گرفتن چرخ دنده های چرخ گوشت الکترا می باشد.

نحوه تعویض قطعات چرخ گوشت

تعویض میله حلزونی یا مارپیچ: این قطعه درون محفظه یا مخزن قرار دارد و برای تعویض آن باید شبکه و تیغه را باز نمود تا بتوان مارپیچ را در جای خود قرار داد.

تعویض تیغه: تیغه دستگاه در انتهای میله حلزونی قرار می گیرد. برای تعویض این قطعه باید شبکه را باز نمود تا بتوان تیغه را در جای خود قرار داد. تیغه باید به گونه ای قرار گیرد که قسمت تیز آن رو به بیرون باشد.

 

تعویض شبکه: شبکه چرخ گوشت روی تیغه نصب می شود. برای تعویض و قرار دادن شبکه باید دقت نمود که لبه های اضافی آن در قسمت های تعیین شده در محفظه چرخ گوشت به درستی جای گیرند.

 

تعویض طوقه: این قطعه به صورت پیچی در بدنه چرخ گوشت محکم می شود. برای تعویض آن کافی است آن را در جهتی که سفت نشود چرخاند تا باز شود و با طوقه جدید جایگرین کرد. سپس قطعات حلزونی و تیغه و شبکه درون آن قرار داده می شوند.

 

تعویض سینی: سینی در قسمت بالای مخزن قرار داده می شود و می توان به راحتی آن را تعویض نمود.

 

قطعه سوسیس ساز: این قطعه در طوقه قرار می گیرد. برای تعویض شبکه با  قطعه سوسیس ساز ابتدا باید شبکه را باز نمود و سپس این قطعه را به جای آن قرار داد و سپس طوقه را محکم نمود.

تمامی مراحل تعویض قطعات چرخ گوشت باید زمانی انجام شوند که چرخ گوشت خاموش می باشد.

معایب

چرخ گوشت ها تا به حال خطرات جبران ناپذیری علی الخصوص برای کودکان آفریده اند که این چرخ گوشت نیز به دلیل تیز بودن مارپیچ ممکن است این خطرات را ایجاد کند. بنابراین توصیه می کنیم که چرخ گوشت دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

مزایا

توان بالای موتور

پایه ضد لغزش در حین انجام کار

دارای تیغه های برنده

ظاهر زیبا

قیمت چرخ گوشت

چرخ گوشت الکترا بسته به اینکه از چه نوعی می باشد؛ خانگی یا صنعتی دارای قیمت های متفاوتی می باشد. چرخ گوشت الکترا دارای مدل های متفاوتی می باشد که بسته به مدل انتخابی، توانایی های چرخ گوشت و قدرت آن با قیمت های متفاوتی روبرو خواهید شد. می توانید برای اطلاع از قیمت های چرخ گوشت الکترا به سایت ما مراجعه نمایید و یا با شماره های ما تماس حاصل فرمایید.

قیمت چرخ گوشت الکترا ژاپنی

قیمت چرخ گوشت الکترا ژاپنی با توجه به عواملی مانند کشور سازنده، کارخانه تولید کننده، جنس قطعات و کیفیت قطعات تعیین می شود و این ویژگی ها از جمله عواملی هستند که بر بالا بردن قیمت آن تاثیر گذار هستند. برای دریافت  از قیمت به روز شده چرخ گوشت الکترا ژاپنی با ما در ارتباط باشید.

پشتیبان قائم یدک

پشتیبان قائم یدک

پشتیبان قائم یدک
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *