قطعات یدکی کولر گازی

نمایش 1–28 از 32 نتیجه

قطعات و لوازم یدکی کولر گازی

فروشگاه اینترنتی قطعات یدکی قائم یدک تامین کننده انواع قطعات و لوازم جانبی کولر گازی شامل: کمپرسور،انواع گازها،برد اینورتر،لوله مسی، فن، پروانه کولر و … می باشد.

 • فروش عمده قطعات کولر گازی
 • قیمت قطعات کولر گازی
 • بازار قطعات کولر گازی
 • فروشگاه اینترنتی قطعات کولر گازی
 • بازار قطعات کولر گازی
 • کولر گازی قطعات
 • فروش قطعات کولر گازی ال جی
 • فروش قطعات کولر گازی گری

فروش قطعات یدکی کولر آبی

 1. قطعات و لوازم یدکی کولر آبی آبسال
 2. لوازم و قطعات یدکی مناسب برای انواع کولر آبی
 3. تسمه کولر آبی

فروش قطعات یدکی سرمایشی و ارسال به تمام نقاط ایران با قیمت مناسب

در کل اجزای کولر گازی در دو دسته قطعات مکانیکی و لوازم الکترونیکی قرار می‌گیرند. عملکرد صحیح کولر گازی در گرو همکاری صحیح اجزای داخلی دستگاه می‌باشد. در ساختار کولرهای گازی قطعات فنی مختلفی وجود دارد که هر کدام وظیفه مشخص و تعیین شده‌ای دارند.

قطعات کولر گازی

قطعات کولر گازی

قطعات مکانیکی

کمپرسور:  کمپرسور یا واحد تراکم یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین اجزای کولر گازی می‌باشد. از مهم‌ترین وظایف این واحد متراکم‌سازی گاز مبرد برای ایجاد سرمایش و تولید هوای خنک می‌باشد. کمپرسور بخش اصلی یک سیستم تبرید است. واحد تراکم با ایجاد اختلاف فشار، گاز فشرده شده را از بخش کندانسور به اواپراتور کولر گازی ارسال می‌کند. کمپرسورها با توجه به نوع و مدل کولر گازی، با جریان برق تک فاز یا سه فاز راه‌اندازی می‌شوند.

اواپراتور: اواپراتور کولر گازی، وظیفه جذب گرمای گاز مبرد را بر عهده دارد. اواپراتور یا تبخیرکننده با جذب و تبخیر مبرد داخلی، هوای گرم یا سرد را به کمک فن دمنده به محیط داخلی منتقل می‌کند.

گاز مبرد: وقتی گاز خنک کننده در اواپراتور دستگاه قرار بگیرد از حالت مایع به گاز و یا برعکس تغییر وضعیت پیدا می‌کند. فرآیند سرمادهی و خنک‌سازی کولرهای گازی با استفاده از گاز خنک‌کننده یا مبرد انجام می‌گیرد. در بسیاری از کولرهای گازی، از گاز مبردr410a  استفاده می‌شود. از مزایای این گاز می‌توان به سازگاری با محیط زیست، قدرت تبرید فوق‌العاده و عدم تولید آلودگی‌های زیست محیطی اشاره کرد.

فیلتر تصفیه هوا: هوای گرم یا سرد قبل از اینکه به محیط داخلی وارد شود با فیلترهای تصفیه کننده کولرگازی، پالایش می‌شود. به این‌صورت است که آلودگی‌ها، آلاینده‌ها و گردوغبار موجود در هوا از بین می‌روند. بنابراین هوای خنک، تمیز و دارای درصد اکسیژن بالا در فضای اتاق جریان پیدا می‌کند.

لوله مویی: یکی دیگر از اجزای کولر گازی لوله مویی است. قطر و طول لوله مویی با توجه به قدرت سرمایشی دستگاه متغیر است. از مهم‌ترین وظایف لوله مویی کاهش فشار گاز مبرد و انتقال آن به اوپراتور است.

لوله تخلیه: آبی که در فرآیند کندانس جمع می‌شود به سینی که در زیر کولر گازی قرار دارد منتقل می‌شود و به کمک لوله تخلیه به بیرون منتقل می‌شود. وظیفه لوله تخلیه این است که از سرریز شدن آب و آسیب وارد شدن به محل نصب کولر گازی جلوگیری می‌کند.

کندانسور: از دیگر اجزای کولرگازی تقطیر کننده یا کندانسور می‌باشد. این بخش از صفحات آلومینیومی و لوله‌های مسی ساخته شده است. وظیفه کندانسور کولر گازی دفع سرما در حالت گرمایش و جذب گرمای ماده مبرد در حالت سرمایش است.

کندانسور

اجزای الکترونیکی

برد الکترونیکی: از مهم‌ترین اجزای کولر گازی برد الکتریکی است که به‎عنوان مغز سیستم انجام وظیفه می‌کند. کنترل و نظارت همه حالت‌ها و عملکردهای کولر گازی با استفاده از برد الکتریکی انجام می‌شود. بنابراین، فعالیت‌هایی مانند کنترل سرعت فن، فعال‌سازی کمپرسور و فعال یا غیر فعال شدن سیستم  (on/off)، با فرمان برد کولر گازی انجام می‌شوند.

تابلو برق: وظیفه تابلو برق کولر گازی، تامین جریان الکتریکی مورد نیاز برای کارکرد اجزای دستگاه است. راه‌اندازی و کارکرد کولرهای گازی با کمک از جریان برق می‌باشد.

الکتروموتور: یکی دیگر از اجزا کولر گازی الکتروموتور فن می‌باشد. کارکرد این قطعه باعث چرخش و عملکرد فن دمنده دستگاه می‌شود. با حرکت چرخشی که فن کولر گازی انجام می‌دهد، هوای مطبوع با حداکثر سرعت و قدرت در محیط داخلی پرتاب می‌شود.

فیوز حرارتی: فیوز حرارتی یک وسیله حفاظتی است که از کمپرسور کولر گازی در برابر حرارت بالا و نوسانات الکتریکی محافظت می‌کند. این قطعه در کولر گازی از بروز خسارات و حوادث ناگوار جلوگیری می‌کند.

خازن: از اصلی‌ترین وظایف خازن، افزایش قدرت و سرعت در هنگام راه اندازی کمپرسور در کولر گازی است. همچنین، خازن در راه‌اندازی و کارکرد موتور فن دستگاه نیز کمک فراوانی می‌کند.

سنسور تنظیم دما: حسگر کنترل و تنظیم دما از دیگر اجزای کولر گازی است. وظیفه این قطعه، تنظیم و مدیریت دمای هوای محیط می‌باشد. این سنسور بیشتر روی اواپراتور دستگاه تعبیه می‌شود.

از دیگر اجزای مهم کولر گازی دریچه مخصوص توزیع هوا، سینی درین و پروانه می‌باشد.

فروش قطعات کولر گازی

اگر نیاز به خرید قطعات کولر گازی دارید می‌توانید با آسودگی خاطر از مرکز ما تهیه کنید، حتی آن دسته از قطعات و لوازم کولر گازی که با سختی زیاد باز هم نتوانسته‌اید آن‌ها را پیدا کنید. در بسیاری از موارد به هنگامی که کولر گازی خراب می‌شود، ممکن است نتوانید قطعه موردنیاز برای کولر گازیتان را به راحتی پیدا و خریداری کنید زیرا تعدادی از قطعات کولر گازی وجود دارند که در سطح فروشگاه‌ها به صورت خیلی کم وجود دارند. اما نیازی به نگرانی نیست زیرا یکی از تخصص‌های ما در قائم یدک فروش انواع قطعات کولر گازی است. اگر به دنبال لوازم  و قطعات کولر گازی هستید با ما تماس بگیرید و قیمت آن را از ما بخواهید. کارشناسان ما برای پاسخگویی به تمامی سوالات شما در زمینه قطعات کولر گازی آماده هستند.

انواع قطعات کولر گازی

قیمت قطعات کولر گازی

فروشگاه اینترنتی قائم یدک، قطعات مورد نیاز شما برای کولر گازی را در همه برندها اعم از کمپرسور ، بردهای الکترونیکی ، لوله های مسی و … که بسیار نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند، را از ما بخواهید. ما این قطعات را با مناسب‌ترین هزینه و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دست شما خواهیم رساند. البته تمامی لوازم و قطعات کولر گازی که برای شما مهیا و ارسال می‌کنیم دارای بهترین کیفیت هستند. برای اطلاع از قیمت قطعات کولر گازی به صفحه فروش این قطعات در قائم یدک مراجعه نمایید. باید توجه داشته باشید که قطعات کولر گازی با توجه به کیفیت ساخت، برند، جنس و شرکت تولید کننده قیمت‌های متنوعی را در بر می‌گیرند.

اطلاعات بیشتر ...